1. ФОРМАТИ ФАЙЛІВ
Adobe Illustrator CS4; Adobe Photoshop CS4; Adobe Acrobat (*.pdf);
Макети підготовлені в інших програмах, приймаються після погодження з дизайнером.
2. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА
Макети приймаються у відповідній орієнтації.
На макет з вирубкою, має бути накладений контур вирубного штампу (на окремому шарі).
Біговка вказується пунктирною лінією.
Файл штампу має бути векторним. Штампи надсилайте окремими pdf файлами.
Вибірковий лак, конгрев, тиснення тощо повинні бути у векторному вигляді, пофарбовані в 100% чорного і знаходитися на окремому шарі, точно над тією областю в макеті, на яку наносяться.
Якщо який-небудь елемент верстки впритул підходить до формату обріза, він повинен бути випущений за обріз.
Винос за обрізний формат має бути 2 мм, для багатосторінкових видань 5 мм. Важливу інформацію розташовуйте не ближче 3 мм від лінії різу.
Лицьова та зворотна сторони мають бути в одній орієнтації. Для коректного фальцювання в буклетах з двома фальцями, (внутрішня) смуга має бути меншою на 2-3 мм.
При розробці макета для друку на папері щільністю понад 150 г/м2, з подальшим фальцюванням, не рекомендується використовувати в місцях згинів щільну, темну заливку, оскільки можуть виникнути заломи та тріщини в області фальцювання.
Коментарі до макета, будь-ласка, пишіть менеджеру у супровідному листі.
3. КОЛІР
Усі кольори в макеті повинні бути в колірній моделі СМYК. Додаткові фарби (Pantone) мають бути чітко визначені.
«Насичений» чорний (композитний) повинен мати значення CMYK 30/30/30/100.
При використанні у макеті палітри Pantone, необхідно ОБОВ’ЯЗКОВО вказувати назви кольорів.
Якщо колір важливий, краще зробіть цифрову кольоропробу.
4. РОЗМІР
При виготовленні оригінал-макету мають бути передбачені вильоти під обріз – по 2 мм з усіх боків. Уся важлива інформація (логотип, текст, телефони, ілюстрації) повинна бути розташована не ближче ніж 5 мм від краю макета та ліній бігу. Для дрібної продукції (візиток, кишенькових календарів) допускається відстань 4 мм від краю макету. Для багатосторінкових видань вильоти під обріз мають бути 5 мм; відстань від важливих елементів до краю сторінки – 10-15 мм. Фонові малюнки повинні виходити за лінію різу. Макети подаються в мм.
5. ШРИФТИ
Шрифти обов’язково переводяться у криві, або надані разом із оригінал-макетами.
Не використовуйте системні шрифти: Arial, Times, Tahoma, Windings тощо. Справа в тому, що у різних версіях Windows ці шрифти можуть відрізнятися.
6. РОЗШИРЕННЯ
Усі растрові зображення повинні мати роздільну здатність 300 dpi.
7. ЛІНІЇ
Найтонші лінії в макеті мають бути не менше 0,3 pt.
8. БАГАТОСТОРІНКОВІ ФАЙЛИ
Багатосторінкові файли приймаються в форматі .pdf ПОСТОРІНКОВО (всі сторінки однієї орієнтації і розміру). Не можна подавати багатосторінкові макети розворотами (1-2, 2-3 тощо) або спуском (8-1, 2-7 тощо). Виняток робиться лише для видань з нестандартним фальцюванням. Всі сторінки повинні знаходитися в одному файлі, простежте, щоб їхня послідовність, включаючи обкладинку, була вірною. Ми визначаємо послідовність смуг, виходячи з файлу.
У виданнях на пружину враховуйте ширину отворів під пружину та їх розташування на виробі, щоб значна інформація не потрапляла на отвори. Отвори робляться на відстані 7 мм від краю виробу та мають діаметр 4 мм.
Обкладинка для складання на термоклей надається розворотом (4+1, 2+3 сторінки обкладинки) з урахуванням товщини корінця. На внутрішній стороні корінець плюс 3 мм ліворуч і праворуч від нього мають бути білими.
9. КОНВЕРТИ
Зверху конверт має зону, на якій друк неможливий. Технологічне поле складає 12 мм.
10. ТИСНЕННЯ
Ширина ліній тиснення має бути не менше 0,5 мм, відстань між лініями тиснення має бути не менше ніж 0,8 мм. Відстань від плашки до тонкої лінії має бути не менше ніж 1 мм.
11. КОНГРЕВ
Товщина лінії для конгрева не повинна бути меншою за 0,3 мм. Різниця між найглибшими та найдрібнішими елементами кліше не повинна перевищувати 0,2 мм.
ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ ДЛЯ ШИРОКОФОРМАТНОГО ДРУКУ
Макети приймаються у форматах:
Adobe Acrobat (*.pdf);
Photoshop (*.psd);
TIFF (*.tif).
Размір макета має бути в масштабі 1:1
Колірна модель CMYK/8bit
Всі шари у макеті мають бути зведені в один
Роздільна здатність растрового зображення:
Розміри макета менше формату А4 (210х297мм), А3 (297х420 мм) — 300 dpi
Розміри макета від А2 до А0 — 150-200 dpi
Розміри макета від 2х3м і більше — 72-100 dpi
Вироби з люверсами
Якщо на готовому виробі планується встановлення люверсів по периметру, то в макеті всі важливі елементи (логотип, номер телефону, адреса сайту, e-maіl тощо) на відстані 5 см від краю макета.
Пример подготовки макета